تبلیغات
In the world of Gaming, Anime and Litreture with Falcon - کتاب "تلفن به مرد مرده" اثر "جان لوکاره"

پی سی هاستینگ

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر
Arcana Famiglia

ドットカレシ-We're 8bit Lovers!-

華ヤカ哉、我ガ一族 黄昏ポウラスタ

『マギ』公式サイト

TVアニメ「サーバント×サービス」公式サイト

テレビアニメ「ぎんぎつね」公式サイト

TVアニメ「銀の匙 Silver Spoon」公式サイト

黒子のバスケ アニメ公式サイト


کتاب "تلفن به مرد مرده" اثر "جان لوکاره"
   سلام،
 امروز می خوام یه داستان جاسوسی-پلیسی معرفی کنم. کتاب "تلفن به مرد مرده" با نام اصلی Call For The Dead از "جان لوکاره"  'John le Carre نویسندۀ انگلیسی. این رمان اولین کتاب جان لوکاره ست ولی خیلی خوب نوشته شده و حسابی آدم رو جذب می کنه.   داستان دربارۀ "جورج اسمایلی" از مامورین قدیمی و با سابقه ست که قرار بوده دربارۀ یه کارمند وزارت خارجه به نام "ساموئل فنان" تحقیق کنه. اسمایلی یه بار با فنان صحبت می کنه و فرداش جسد فنان رو در خونهاش پیدا میکنن. همراه جسد یادداشت خودکشی هم پیدا شده. اسمایلی شک داره فنان خودکشی کرده باشه و تصمیم می گیره تحقیقات خودش رو ادامه بده.
  شخصیت اصلی "جورج اسمایلی" ، آدم باهوش و کار بلدیه. اونطور که در فصل اول کتاب توصیف شده مردیه "قد کوتاه و خپل با خلق و خوی آرام". همسرش خیلی وقته ترکش کرده و از اون موقع تنها زندگی می کنه. اما همونطور که گفتم آدم زرنگیه و کارشو خوب بلده. البته مثل بقیه انسانها اشتباه هم می کنه و احساساتی هم میشه. همین باعث میشه آدم بیشتر از بقیه شخصیتهای این جور کتابها درکش کنه و به قول معروف باهاش همذات پنداری کنه. معمولا توی اینجور داستانها، شخصیت اصلی آدم سرد و بی روحیه که فقط کار و امنیت ملی براش معنی داره و به خاطر کار حاضره هر کاری بکنه. اما اسمایلی اینطوری نیست.
  داستان خیلی خوب روایت میشه اما در شروع یکی از فصلها یه کم گنگه. نمی دونم این به خاطر حذف قسمتی در ترجمه ست یا اصلش هم همینطور بوده. اما غیر از این یه تکه، بقیۀ داستان خیلی خوبه. موضوع اصلی خوبه و خیلی خوب هم پیش میره. کلا موضوع خیلی پیچیده ای نداره و چون خیلی بلند نیست، رمز و رازها زود مشخص میشه.
  یه قسمت دربارۀ رانندگی مردم توی کتاب هست که برای من خیلی جالب بود. این قسمت رو عینا نقل می کنم :" فقط کافی است به مردی یک اتومبیل بدهید تا عقل و انسانیت را در گاراژ خانه اش جا بگذارد. مهم نبود کیست - اسقفهایی را در لباس سرخ دیده بود که با سرعت 70 مایل در منطقه ای مسکونی می رانند و عابران پیاده را وحشت زده می کنن."
  از روی این کتاب فیلمی هم در سال 2011 ساخته شده به اسم Tinker Tailor Soldier Spy با بازی Gary Oldman در نقش اسمایلی. من خودم فیلم رو ندیدم ولی با توجه به موضوع نوشته شده در IMDB و شخصیتهای فیلم، به نظر میاد کمی موضوع فیلم با کتاب متفاوته. ضمنا گری الدمن از نظر ظاهری با اسمایلی کتاب فرق داره. البته با بازیهای دیگه ای که ازش دیدم، می دونم که خیلی خوب می تونه نقش اسمایلی رو بازی کنه.  من ورژن چاپ شده توسط انتشاراتی "جهان کناب" با ترجمۀ "فرزاد فربد" رو دارم که عکسشو بالا می بینید.. ترجمۀ خوب و روانیه. عکس جلد کتاب هم از فیلم گرفته شده.
  "تلفن به مرد مرده" کتاب شمارۀ 18 از مجموعۀ "نقاب" ، چاپ شده توسط انتشارات جهان کتابه. ظاهرا این انتشاراتی یه سری از کتابهای پلیسی- جاسوسی رو در این مجموعه جمع آوری و منتشر کرده. من خودم اینجور کتابها رو دوست دارم و سعی می کنم بقیۀ کتابها رو هم تهیه کنم و بخونم. حتما بعد از خوندن اونها رو به شما هم معرفی می کنم. منتظر باشید!کلمات کلیدی : مجموعه نقاب , John le Carre ,
لینک های مرتبط : Author Official Site
Book at Wkipedia
Movie at IMDB
نویسنده : Kaminari Kage تاریخ : شنبه 4 آبان 1392 موضوع : Literature ادبیات نظرات ()

週刊添い寝CDサイトへ

アルカナ・ファミリア2

.:: This Themplate By : Theme-Designer.Com ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به In the world of Gaming, Anime and Litreture with Falcon می باشد.